С.П

25/09/2016

Вардар сигурно против Кристијанштад

Во првиот натпревар сезонава во групната фаза од Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар славеа на гостувањето кај Кристијанштад со 23:28. Тешки им беа нозете на […]
25/09/2016

Познат составот на Вардар за дуелот со Кристијанштад

Познати се составите на Вардар и Кристијанштад за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 16:15 часот. Вардар: Абутовиќ, Борозан, Кањељас, Циндриќ, Чупиќ, Деревен, Дибиров, […]
25/09/2016

Вардар против Кристијанштад на стартот од ЛШ

Ракометарите на Вардар денеска од 16:15 часот, ќе го играат првиот натпревар од Лигата на шампионите против веќе добро познатиот противник, екипата на Кристијанштад. Екипа против […]
25/09/2016

(Видео) 13-те погодоци на Филип Талески

На вчерашниот натпревар на РК Металург против Елверум, во рамките од првото коло во Лигата на шампионите, Филип Талески одигра феноменален натпревар, во кој постигна дури […]
24/09/2016

Талески и Арсиќ го срушија Елверум

Ракометарите на РК Металург во крајно неизвесен натпревар, со погодокот на Филип Талески во последните секунди од натпреварот, го совладаа норвешкиот шампион, Елверум со конечни 18:17 […]
24/09/2016

Познат составот на Металург за дуелот со Елверум

Познати се составите на Металург и Елверум за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:30 часот. Металург: Арсиќ, Брајовиќ, Драгаш, Дупјачанец, Јагуриноски, Костески, Кузмановски, […]