С.П

19/01/2016

(Видео) Голот на Манасков што ќе се памети

Ќе се зборува уште многу за овој гол на Дејан Манасков, гол кој ја однесе македонската репрезентација во вториот круг ан Европското првенство во Полска. Во […]
19/01/2016

Лазаров: Манасков такви зицери не промашува!

Имавме можност уште еднаш да гледаме инфаркт натпревар вечерва, овојпат среќата беше на наш страна и успеавме да стигнеме до позитивен резултат, кој не води во […]
19/01/2016

Погодок на Манасков, за пласман во вториот круг!

Македонската репрезентација продолжува во следната фаза од европскиот шампионат, откако Дејан Манасков на две секунди до крајот успеа да постигне погодок за реми од 27-27 против […]
19/01/2016

ЕП Полска 2016: Ден 4

Ден за одмор за нашата репрезентација. Време да се исчистат главите и да се вратат насмевките кај нашите ракометари, а доколку Обрван е сериозен имате право […]
18/01/2016

(Видео) Суслина во Топ 5 одбрани во ЛШ

Вардарки вчера беа убедливо совладани од екипата на Будуќност, вистински дебакл во кој заубија со 12 гола разлика, 31:19. Натпревар во кој ништо не фунционираше, освен […]
18/01/2016

ЕП Полска 2016: Ден 3

Понеделнички сите се разбудивме со обврски, но некаде длабоко во потсвеста сте ни вие 16 херои наши. Секогаш како да ни фали онаа самодоверба на крај […]