С.П

16/10/2016

Со победа над Пик Сегед, Вардар ја продолжи својата победничка серија

Ракометарите на Вардар ја продолжија својата победничка серија во Лигата на шампионите, победувајќи го унгарскиот вицешампион, Пик Сегед со 30:27. Екипата на Пик Сегед покажа навистина […]
16/10/2016

ЖРК Вардар се раздели со Индира Кастратовиќ

По лошиот настап на ЖРК Вардар во првото коло од Лигата на шампионите, челниците на македонскиот ракометен шампион одлучија да ја прекинат соработката со тренерот Индира […]
16/10/2016

Вардар на вистински тест против Пик Сегед

Ракометарите на Вардар денеска од 17:30 часот ќе играат против унгарскиот вицепрвак, Пик Сегед во рамките од 4-то коло од Лигата на шампионите. Натпревар за кој […]
16/10/2016

Прибак повторно предводник на Бешикташ

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак продолжува да прикажува одлични партии во дресот на Бешикташ. Овојпат беше еден од најзаслужните за минималната победа над Мотор Запорожје (23:22), со […]
15/10/2016

Арсиќ направи чудо на голот, за втора победа на Металург!

Ракометарите на Металург во инфаркт завршница, ја забележаа својата втора победа во Лигата на шампионите. Победа во која голманот на „плаво-белите“, Дарко Арсиќ направи чудо во […]
14/10/2016

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Ференцварош

Денес од 20:30 часот ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против Ференцварош, во рамкитe oд првото кoлo oд глaвнaтa фaзa вo ЛШ. Ви ги претставуваме составите […]