С.П

25/01/2016
stoilov-makedonija

Стоилов: Требаше да го победиме овој натпревар

Одличното прво полувреме, предноста од 5 погодоци и падот во последната четвртина од натпреварот, го отсликаа вечерашниот натпревар на македонската репрезентација против Норвешка. Во изјава после […]
25/01/2016
makedonija-lazarov

Лазаров: Ние Македонците сме за беља родени

По натпреварот против НОрвешка, каде повторно кикснавме во финишот и не успеавме да ја забележиме првата победа на шампионатот, капитенот Лазаров жали за пропуштената шанса, но […]
25/01/2016
makedonija-norveska

Бод рамен на победа

Македонската репрезентација одигра повторно еден добар натпревар до 50-та минута, за потоа да следат низа грешки, кои норвежаните умешно ги искористија и се вратија во натпреварот […]
24/01/2016
makedonija_rakomet

(Видео) Мотивација пред натпреварот со Норвешка

Уште едно моќно видео за македонската репрезентација во пресрет пред натпреварот со Норвешка во рамките на Европското првенство во Полска. Овојпат Мартин Пресилски по втор пат […]
22/01/2016
borko_ristovski

(Видео) Најдобрите одбрани на Борко Ристовски

Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски на престојното Европско првенство во Полска, одигра две одлични партии против репрезентациите на Франција и Полска, каде забележа доста добри одбрани. Одбрани […]
22/01/2016
makedonija_publika

Црвеното светло е вклучено

Од каде ли да почнам … Ајде од последниот текст и одбројувањето до Хрватска и оној рецепт за Хрватски полнети пиперки. Ама не наполнија како мисирка […]