С.П

08/02/2016
andrea_penezic

(Видео) Бомбата на Пенезиќ во Топ 5

Ракометарките на ЖРК Вардар очекувано ја совладаа екипата на Савехоф со убедливи 37:25. Натпревар во кој Андреа Пенезиќ постигна вистинска бомба од 10-тина метри, со што […]
08/02/2016
makedonija_rakomet

Македонија 11-та во машка и 19-та во женска конкуренција

Европската Ракометна Федерација, денеска го објави официјалното рангирање на европските репрезентации според настапите и резултатите во 2014 и 2015 година. Земени во предвид вкупните учиноци како […]
06/02/2016
vardar_15

Вардар очекувано славеше против Нексе

Екипата на Вардар одигра два натпревари во два дена, во рамките на СЕХА лигата. Вчера на домашен терен беше совладана екипата на Борац со 42:31, а […]
06/02/2016
timeоut-zrk-vardar

ЖРК Вардар убедливо против Савехоф

Вечерва ракометарките на ЖРК Вардар очекувано убедливо славеа против Савехоф со 37:25, каде ставија нови 2 бода на своето конто. Натпревар во кој после големата пауза […]
03/02/2016
makedonija_boris

Битката за Рио ќе се води во Гдањск

Светската Ракометна Федерација (ИХФ) ги објави имињата на земјите кои ќе ги организираат трите квалификациски турнири за Олимписките Игри во Рио 2016. Репрезентацијата на Македонија својот […]
31/01/2016
makedonska_reprezentacija

Македонија против Тунис, Чиле и Полска до Рио

Со завршувањето на шампионатот на Африка, пополнета е групата за олимписките квалификации во која ќе игра и македонската ракометна репрезентација. Тоа е репрезентацијата на Тунис, која […]