С.П

29/06/2016

МaкРaкoмет aпликaцијa зa твoјoт Android телефон

Пoлесен пристaп дo инфoрмaции oд мaкедoнскиoт рaкoмет сo нoвaтa Android aпликaцијa МaкРaкoмет! Може да ја симнете на следниот ЛИНК. п.с. iOS апликацијата може да ја симнете […]
28/06/2016

Јовиќ го објави поширокиот список за престојното ЕП во Данска

Селекторот Александар Јовиќ го објави поширокиот списокот од 22 ракометари, со кои ќе ги започне подготовките за престојното ЕП во Данска кое започнува од 28-ми јули, […]
28/06/2016

МaкРaкoмет aпликaцијa зa твoјoт iPhone

Пoлесен пристaп дo инфoрмaции oд мaкедoнскиoт рaкoмет сo нoвaтa iOS aпликaцијa МaкРaкoмет! Може да ја симнете на следниот ЛИНК. п.с. Android апликација, наскоро!
27/06/2016

Вардар го избегна ПСЖ, а Металург екипата на Холстебро

Во рангирањето на ЕХФ, екипата на Вардар се најде во третиот шешир заедно со екипата на ПСЖ, а ракометарите на Металург се најде во вториот шешир […]
24/06/2016

Ракометарките ги добија противниците за квалификациите за СП 2017

Македонската женска репрезентаија денес ги доби своите противници за кфалифиакциите за СП 2017 во Германија. Ракометарките се дел од групата 3, заедно со репрезентациите на Австрија, […]
24/06/2016

Металург ќе игра во Лига на шампиони

Металург повторно ќе биде дел од Лигата на шампионите, откако денес точно на пладне ЕХФ го објави комплетниот список со екипите кои ќе бидат дел од […]