С.П

25/05/2018

Кавтичник: Вардар е одличен, но ќе сториме се за да го победиме!

Ракометарите на Вардар во сабота ќе играат против екипата на Монпелје во рамките од полуфиналето од Ф4 турнирот во Лигата на шампионите. Словенскиот ветеран, Вид Кавтичник […]
25/05/2018

Арпад Штербик е најдобриот голман сезонава во ЛШ

Голманот на Вардар, Арпад Штербик е избран за најдобар голман на сезоната во Лигата на шампионите. Денес Европската ракометна федерација во пресрет на завршниот турнир во […]
24/05/2018

Анкета: Кој ќе биде новиот Европски првак во Лигата на шампионите?

На два дена пред големиот празник за сите љубители на ракометот, Ф4 турнирот во Келн објавуваме анкета во која ве прашуваме, кој според вас ќе биде […]
23/05/2018

Исланѓани ќе му судат на Вардар против Монпелје

Европската куќа на ракометот (ЕХФ) ги одреди судиите кои ќе бидат дел од завршниот турнир во Келн. Исландската двојка, Јонас Елиасон и Антон Палсон ќе им […]
23/05/2018

Шок за Монпелје: Прокоцкана титула пред натпреварот со Вардар

Противникот на Вардар во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн престојниов викенд, екипата на Монпелје доживеа неочекуван пораз во француското првенство од Сен Рафаел (26:25). Пораз […]
22/05/2018

(Видео) ЕХФ го најави Вардар пред Ф4 турнирот во Келн

Европскиот шампион Вардар претстојниот викенд ќе биде на тежок испит – да стане првиот тим во машка конкуренција што ја одбранил титулата во Лигата на шампионите, […]