С.П

27/11/2016

Металург по победа над Татран Прешов

Ракометарите на Металург вечерва се пред голем предизвик, да издвојуваат победа над Татран Прешов во рамките од 8-то коло во Лигата на шампионите. Победа која ќе […]
26/11/2016

РК Пелистер се пласира во следната фаза од Челинџ купот

Ракометарите на РК Пелистер се пласираа во следната фаза од Челинџ купот, елиминирајќи го босанскиот преставник Вогошча. Откако минатата недела загубија во Битола со 21:23, повеќето […]
26/11/2016

Рајн Некар Левен му се одмазди на Вардар

Вечерва ракометарите на Рајн Некар Левен му се одмаздија на Вардар, за минатонеделниот пораз во Франкфурт. Во еден цврст натпревар, германците успеаја да ги искористат грешките […]
26/11/2016

РК Пелистер ќе брка негатива од два гола кај Вогошча

Денес од 17:00 часот, ракометарите на РК Пелистер му гостуваат на Вогошча во рамките од реванш натпреварот од 3-то коло во Челинџ купот. Битолчани ќе бркаат […]
26/11/2016

Познат составот на Вардар за дуелот со Рајн Некар Левен

Познати се составите на Вардар и Рајн Некар Левен за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:30 часот. Вардар: Абутовиќ, Борозан, Кањељас, Циндриќ, Чупиќ, […]
26/11/2016

Вардар ги пречекува германските „лавови“

Македонскиот првак вечерва против Рајн Некар Левен ќе го игра последниот натпревар на домашен терен оваа година, во рамките од Лигата на шампионите. По големата победа […]