С.П

05/09/2016

Вaрдaрки пoдгoтвени зa нoвaтa сесoнa

Ако по утрото денот се познава, тогаш оваа година Вардарки ќе бидат многу помоќни и амбициите за освојување на Лигата на Шампионите многу пореални. По освојувањето […]
02/09/2016

Цут наспроти цвет

Со започнување на СЕХА лигата започнуваат и натпреварите на нашите два најголеми ракометни клуба со останатите реномирани клубови од регионот кои настапуваат во оваа лига, од […]
30/08/2016

Вардар и Мешков Брест ја отвараат новата сезона во СЕХА лигата

Екипите на Вардар и Мешков Брест вечерва од 20:30 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе ја отворат 6-та сезона во СЕХА лигата. Сезона која може да […]
29/08/2016

Пелистер е победник на турнирот „Миле Нешкоски“ во Прилеп

Екипата на Пелистер е победник на меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“, што во изминатите денови се одржуваше во Прилеп. Во големото финале беа подобри од градскиот ривал […]
21/08/2016

Металург загуби на пенали, Шартр го освои струшкиот турнир!

Француската екипа, Шартр е освојувач на 44-от интернационален тредиционален ракометан турнир „Струга-2016“, откако во финалниот натпревар по изведување на пенали, го совлада македонскиот вицепрвак Металург со […]
20/08/2016

Филип Лазаров одличен во Темишвар

Македонскиот репрезентативец Филип Лазаров летово си замина од РК Вардар и се пресели во романскиот Темишвар. Каде одлично се снајде и покажа одлични игри на првите […]