С.П

11/06/2016

Македонија гостува на Чешка

Ракометната репрезентација на Македонија денеска од 12:30 часот гостува кај добро познатиот ривал селекцијата на Чешка, во рамките од бараж дуелот за престојното СП во Франција. […]
09/06/2016

Червар ги објави 17-те ракометари за натпреварот со Чешка

Селекторот на Сениорската машка репрезентација на Македонија, Лино Червар, ги соопшти имињата на 17-те ракометари за првиот натпревар од двомечот против Чешка за пласман на СП […]
07/06/2016

Утре започнува продажбата на влезници за Македонија – Чешка

Утре од 12:00 часот, ќе започне продажбата на влезниците за бараж-натпреварот за Светското Првенство 2017 помеѓу репрезентациите на Македонија и Чешка. Сите оние кои сакаат да […]
05/06/2016

Ракометарките со убедлив пораз ги завршија квалификациите

Вечерва како и што се очекуваше, сениорската женска репрезентација на Македонија загуби убедливо до 35:19 од репрезентацијата на Хрватска во Ријека, во рамките од последниот натпервар […]
05/06/2016

Ракометарките против Хрватска ги завршуваат квалификациите

Нашите репрезентативки вечерва во Риека, против репрезентацијата на Хрваткса ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за ЕП кое ќе се одржи кон крајот на годинава […]
02/06/2016

Ракометарките ја пречекуваат репрезентацијата на Црна Гора

Денес од 18:00 часот женската ракометна репрезентација на Македонија во СРЦ „Кале“, ќе ја пречека репрезентацијата на Црна Гора во рамките од квалификациите за ЕП 2016 […]