С.П

21/12/2016

(Видео) Топ 30 погодоци во Лигата на шампионите

ЕХФ на својата официјална веб страница објави видео со Топ 30 најатактривни погодоци во ракометната Лига на шампиони за 2016 година. Видео кое ќе ве остави […]
19/12/2016

Темелковски го објави поширокиот список на младинци за квалификациите за СП 2017

Селекторот на младинската репрезентација на Македонија (до 21 година), Илија Темелковски, ги соопшти имињата на ракометарите на кои ќе смета за подготовките и за настапот на […]
18/12/2016

Металург со победа ја заокружи 2016 година

Ракометарите на Металург ја забележаа првата победа на гостински терен, над екипата на Татран Прешов со 27:33 во рамките од последниот натпревар годинава во СЕХА лигата. […]
17/12/2016

Вардар со победа над Мешков Брест ја заокружи 2016 година

Ракометарите на Вардар со победа ја завршуваат 2016 година, откако вечерва на гостувањето кај Мешков Брест во Белорусија, славеа со 30:35 во рамките од СЕХА лигата. […]
17/12/2016

Ракометарките против Шведска за пласман на СП во Германија

На денешната ждрепка за баражот за Светското првенство во Германија следната година, македонската женска ракометна репрезентација за противник ја доби репрезентацијата на Шведска. Домаќин на првиот […]
16/12/2016

Лино Червар повика 24 ракометари на подготовките во Маврово

Селекторот на Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија, Лино Червар повика 24 ракометари за припремите и подготовките на репрезентација за настап на СП 2017, што ќе […]