С.П

17/09/2016

Вардар убедливо против Целје

Вечерва ракометарите на Вардар убедливо славеа против Целје со 29:40, во рамките на СЕХА лигата. Четврта победа во петте натпревари досега, покажува дека Вардар полека но […]
17/09/2016

Вардар на тешко гостување кај Целје

Денес македонскиот ракометен шампион Вардар гостува кај екипата на Целје, во рамките од СЕГА лигата. Гостување во кое не отпатуваа Игор Карачиќ, Страхиња Милиќ и Владо […]
16/09/2016

Битолското дерби им припадна на Пелистер

Покрај добро познатото скопско дерби, оваа сезона добивме ново дерби. И тоа не било каде, туку во ракометна Битола, каде денеска си ги одмерија силите екипите […]
16/09/2016

Денес започнува ВИП Супер Лигата

Денес започнува Вип Супер Лигата. Во првиот дел на оваа лига ќе се игра без најдобрите два македонски клуба Вардар и Металург. Најинтересно би требало да […]
16/09/2016

Филип Лазаров и Темишвар поразени од Васлуи

Тимот на Поли Темишвар во кој настапуваат двајцата наши интернационалци Филип Лазаров и Златко Даскаловски загуби на гостувањето кај Васлуи (32-29). Филип Лазаров беше еден од […]
15/09/2016

МaкРaкoмет aпликaцијa зa твoјoт телефон

Пoлесен пристaп дo инфoрмaции oд мaкедoнскиoт рaкoмет сo нoвaтa aпликaцијa МaкРaкoмет! Android => ЛИНК iOS => ЛИНК