С.П

12/04/2016
darko-stojkovski-metalurg-2

Дaрко Стојковски e играч на неделата (28.03.2016 – 03.04.2016)

Ракометарот на РК Металург 2, Дaрко Стојковски на последниот натпревар од првата фаза од ВИП Супер лигата, против екипата на Работнички, прикажа одлична игра каде беше […]
11/04/2016
ana_althaus

Ања Алтхаус во Топ 5 погодоци

Ракометарките на Вардар иако доживеаја пораз од Ларвик од 28:26, трета година по ред ќе играат на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Германката Ања Алтхаус […]
11/04/2016
amandin_lejno

(Видео) Амандин Лејно во Топ 5 одбрани

ЖРК Вардар успеа да се пласира на фајнал-фор натпреварите од Лигата на шампионките и покрај вчерашната загуба на гостувањето кај Ларвик. Натпревар во кој повторно блескаше […]
11/04/2016
juniorska-reprezentacija1

Во среда јуниорите ќе ги добијат своите противници

Јуниорите како што добро знаеме во квалификацискиот турнир што се одржа пред некој ден, се пласираа на Европското првенство во Данска. Денес ЕХФ ги одреди четирите […]
06/04/2016
ivica_obrvan_qatar

Обрван го објави конечниот список за олимписките квалификации

Селекторот Ивица Обрван ги објави 18-те ракометари кои ќе патуваат утре во Гданск, каде ќе се обидат да го остварат сонот на сите љубители на македонскиот ракомет […]
05/04/2016
makedonija_rakomet

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 18-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Ви го […]