С.П

22/04/2016
goce_georgievski_fra

(Видео) Георгиевски во Топ 5 погодоци во францускиот шампионат

Македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски од натпревар во натпревар ја потврдува неговата одлична форма оваа сезона, што со право е еден од најдорбите играчи во Тулуз. Потврда […]
21/04/2016
stoilov-raul-press-vardar

Гонзалес и Стоилов едногласни: Одбраната ќе го одлучи победникот!

На денешната прес конференција на РК Вардар за саботниот натпревар против Веспрем, во рамките од 1/4 финалето од Лигата на шампионите своја изјава дадоа тренерот Раул […]
15/04/2016
timeоut-zrk-vardar

ЖРК Вардар преку ЦСМ Букурешт до финале!

Тоа што сите го посакуваа, тоа и се оствари! Ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против романскиот тим ЦСМ Букурешт во полуфиналето од Фајнл-фор турнирот во […]
14/04/2016
reprezentacija

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП 2018

Ракометната репрезентација на Македонија ќе биде дел од четвртата квалификациска група за пласман на ЕП 2018 во Хрватска, по денешната ждрепка во Дубровник, каде ќе си […]
14/04/2016
juniorska-reprezentacija1

Младинците против Данска, Норвешка и Холандија

Македонската младинска ракометна репрезентација вчера ги дозна противниците во групата за Европското првенство во Данска кое ќе се игра меѓу 28-ми Јули и 7-ми Август годинава. […]
12/04/2016
mukaetov_zivko

РК Охрид, РК Прилеп и РК Тинекс Пролет со поддршка за Мукаетов!

Ракометните клубови РК Охрид, РК Прилеп и РК Тинекс Пролет преку соопштение до јавноста ја искажаа отворено поддршката на претседателот на РФМ, Живко Мукаетов. По неговата […]