С.П

12/01/2017

Видеа на кои никој нема да остане рамнодушен

Иако очекувавме од IP14 да направат ново видео во пресрет на СП во Франција, за жал не го дочекавме тоа. Затоа ќе ве потсетиме со неколку […]
11/01/2017

Червар го скрати списокот, без Митревски, Пешевски и Арнаудовски!

Селекторот на нашата репрезентација, Лино Червар го скрати списокот на 16 ракометари кои што утре ќе играат против репрезентацијата на Тунис. Во составот нема место за […]
11/01/2017

Исланд без Арон Палмарсон на СП

Ракометната федерација на Исланд, на својот сајт објави дека најдобриот нивни ракометар Арон Палмарсон нема да настапи на СП во Франција. Палмарсон долго време се мачеше […]
11/01/2017

Денес започнува СП во ракомет, Франција ќе ја брани титулата!

Денеска започнува Светското првенство во Франција и ќе трае до 29-ти јануари, а титулата ќе ја брани домашната репрезентација која вечерва од 20:45 часот, ќе го […]
10/01/2017

Прогноза: Топ 10 на СП во Франција

Утре започнува тoлку oчекувaнoтo европско првенствo вo Франција. Зa гoлем брoј светски рaкoметни стручњaци, oвa ќе биде нaјизеднaченoтo првенствo дo сегa. Тукa се секoгaш силните еврoпски […]
10/01/2017

СП во ракомет на МРТ1

Утре започнува Светското првенство во Франција, а МРТ1 ќе се погрижи да имаме шанса да го проследиме мундијалот со што повеќе натпревари. Отварањето е утре од […]