С.П

24/04/2017

(Видео) Дибиров со најдобар погодок викендов во ЛШ!

Ракометарите на Вардар издвојуваа голема победа на гостувањето во Германија, против екипата на Фленсбург со резултат 24:26. Победа со која се на чекор до пласман на […]
22/04/2017

Фленсбург на колена, вардарци се поблиску до Келн!

„Црвено-црните“ се враќаат со голема победа од Германија, каде со една одлична игра успеаја да слават над екипата на Фленсбург со резултат 24:26. Минимална победа, но […]
22/04/2017

Врањеш: Се надевам историјата ќе се повтори!

Ракометарите на Вардар се на чекор до голем успех, но пред себе го имаат незгодниот германски тим на Фленсбург. Кој во 2014-та година го елиминираше Вардар […]
22/04/2017

Познат составот на Вардар за дуелот со Фленсбург

Познати се составите на Вардар и Фленсбург за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:30 часот. Вардар: Абутовиќ, Борозан, Кањељас, Циндриќ, Чупиќ, Деревен, Дибиров, […]
21/04/2017

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП 2018

Женската сениорска репрезентација на Македонија ги доби репрезентациите на Србија и Шведска, во квалификaциите за пласман на Европското првенство кое ќе се одржи во Франција следната […]
20/04/2017

Раул Гонзалес го објави проширениот список на ракометари!

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалес го објави поширокиот список за квалификациските натпревари против Исланд за пласман на ЕП во Хрватска. Гонзалес во националниот тим ги […]