С.П

19/05/2016

Симовски објави поширок список на ракометарки за Црна Гора и Хрватска

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки повикани за подготовките за престојните два квалификациски натпревари за ЕП 2016 […]
19/05/2016

На денешен ден пред 14 години, Кометал ја освои Европската титула

Ден кој сите љубители на ракометот во Македонија ќе го памтат засекогаш е денешниот, 19 МАЈ ! ! ! Ден кога пред точно 14 години екипата […]
18/05/2016

Червар: Верувам дека со помош на играчите ќе одговориме на предизвикот

На денешната прес конференција на РФМ, беше преставен официјално Лино Червар како нов селектор на македонската машка сениорска репрезентација. Червар изјави дека е свесен дека ја […]
18/05/2016

Живко Мукаетов: Червар е олимписки и светски првак!

Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов го потврди новиот селектор на нашата машка сениорска репрезентација, Лино Червар. Се потпиша четиригодишен договор, во кој Червар ќе има […]
18/05/2016

Гоце Георгиевски потпиша тригодишен договор со ЧСМ Букурешт

Македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски потпиша тригодишен договор со екипата на ЧСМ Букурешт, клуб во кој настапува Наумче Мојсоски, а од клупата е предводен од Звонко Шундовски. […]
17/05/2016

Илија Темелковски ќе му биде асистент на Червар

Откако денес беше соопштено дека на клупата на македонската машка репрезентација ќе дојде Лино Червар, хрватот не чекаше многу, па веднаш го именуваше Илија Темелковски како […]