С.П

20/01/2017

(Видео) Тајмаут за кој ќе се зборува уште многу!

Македонската репрезентација во последниот натпревар од групната фаза одигра нерешено против репрезентацијата на Исланд со 27:27. Откако во последниот напад на исланѓаните, Колев го одбрани упатениот […]
20/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 10: Резултати

Денеска со последните натпревари од 5-то последно коло во групите Ц и Д, заврши групната фаза на СП во Франција. Веќе од утре започнуваат 1/8 финалните […]
20/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 10: Распоред на натпревари

На СП во Франција денес се играат натпревари од групите Ц и Д, во рамките 5-тото последно коло од групната фаза. Македонија денес ќе има шанса […]
20/01/2017

Лазаров најдобар стрелец после групната фаза!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров игра уште едно брилијантно првенство во неговата кариера. Овојпат на СП во Франција, каде со своите 36 години одигра 5 […]
20/01/2017

Повредата на Миркуловски не е сериозна!

Сабајлево стигнаа одлични вести од Франција, повредата на Филип Миркуловски не била сериозна. Тој се повреди на последниот натпревар против Исланд, но информациите се дека мускулот […]
20/01/2017

(Видео) Македонија на СП во Франција

Уште едно моќно видео од IP14 , овојпат за македонската репрезентација на Светското првенство во Франција. МакРакомет уште еднаш се заблагодарува на IP14 за ова прекрасно […]