С.П

21/01/2017

Миркуловски: Ќе продолжам да играм, додека ме служи здравјето!

По поразот на нашата репрезентација од Норвешка, македонскиот репрезентативец Филип Миркуловски изјави дека ќе продолжи да игра додека го служи здравјето. „Кога највеќе сакаш доаѓаат повредите, […]
21/01/2017

Македонија немаше сили, убедливо поразена од Норвешка!

Македонската репрезентација не успеа да се пласира во 1/4 финалето, бидејќи беше убедливо поразена од Норвешка со 34:24. Иако резултатот не е толку реален, сепак заслужено […]
21/01/2017

Ристо Арнаудовски на местото на Дејан Манасков

Искусниот лев бек Ристо Арнаудовски е во составот на Македонија за осминафиналето против Норвешка, тој ќе го замине повредениот Дејан Манасков. Селекторот се одлучи шанса да […]
21/01/2017

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Норвешка?

Денеска нашата репрезентација ќе игра против репрезентацијата на Норвешка, во рамките од првиот 1/8 финален натпревар на СП во Франција. Натпреварот започнува од 16:00 часот, со […]
21/01/2017

Македонија против Норвешка за историја!

По успешно завршената мисија во групната фаза, денеска македонската репрезентација ги започнува нокаут натпреварите на СП во Франција. Денес од 16:00 часот Македонија ќе игра против […]
20/01/2017

Дејан Манасков предвреме го заврши СП во Франција!

Лоши вести стигнуваат од Франција, македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков пред време го заврши настапот на СП во Франција. Иако се чинеше дека повредата на Манасков не […]