С.П

14/11/2016

(Видео) Лејно ја има најдобрата одбрана на колото

Ракометарките на ЖРК Вардар на гостувањето кај Ференцварош славеа убедливо со 24:37 и се зацврстија на врвот во групата Б од Лигата на шампионите. Вардарки прикажаа […]
14/11/2016

Штербик и Карачиќ во идеалниот тим на колото во ЛШ

По големата победа на Вардар над Киелце и одличната прикажана игра на „црвено-црните“, двајца ракометари добија место во идеалниот тим на 6-то коло од Лигата на […]
14/11/2016

(Видео) Штербик ја има најдобрата одбрана на колото

Голманот на РК Вардар, Арпад Штербик одигра феноменална партија против европскиот шампион Киелце. Кога беше најпотребно тој ги откажуваше ракометарите на Киелце, со што беше еден […]
13/11/2016

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Ференцварош

Денес од 15:00 часот ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против Ференцварош, во рамкитe oд 5-то кoлo oд глaвнaтa фaзa вo ЛШ. Ви ги претставуваме составите […]
13/11/2016

ЖРК Вардар му гостува на Ференцварош

Денес ракометарките на ЖРК Вардар гостуваат кај унгарскиот ФТЦ во рамките од 5-то коло од Лигата на шампионите. Натпревар кој ќе одлучува за конечниот изглед на […]
12/11/2016

Гонзалес: Одигравме мотивирано против европскиот шампион

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес вечерва му зема мерка на својот поранешен учител Талант Душебаев по втор пат. Ако лани можеше да каже дека беше единствениот […]