С.П

20/01/2018

Рибера: Резултатите на Македонија во групата се извонредни!

Шпанската репрезентација како голем фаворит ќе влезе во утрешниот дуел со Македонија во рамките од првото коло во разигрувањето во Вараждин, но сепак и фаворизираната „фурија“ […]
20/01/2018

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Шпанија?

Денеска нашата репрезентација ќе го игра првиот натпревар во рамките од главната фаза, против репрезентацијата на Шпанија. Натпреварот започнува од 20:30 часот, со директен пренос на […]
20/01/2018

Филип Лазаров се враќа во тимот против Шпанија

Филип Лазаров ги надмина проблемите со повредата на мускулот и ќе се врати во составот на Македонија за утрешниот дуел против селекцијата на Шпанија. Но, нема […]
20/01/2018

Познати судиите за утрешниот натпревар со Шпанија

Денеска ЕХФ ги делегираше судиите за утрешниот натпревар на нашата репрезентатија против Шпанија. Белоруската двојка Андреј Гуско и Цјархеј Репкин ќе судат на утрешниот натпревар, судии […]
20/01/2018

Гонзалес: Сите добро се познаваме, тука нема тајни!

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалес утревечер ќе има специјален натпревар во Вараждин, каде ќе се сретне со неговите сонародници предводени од Жорди Рибера. Во пресрет […]
20/01/2018

Стоилов: Не летаме во облаци, одиме чекор по чекор!

Нашите ракометари овие два дена ги искористија да се одморат пред решавачките натпревари во главната фаза на ЕП во Хрватска. Се одмараа и со мислите беа […]