С.П

12/02/2017

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Турингер

Денес од 14:00 часот ракометарките на ЖРК Вардар му гостуваат Турингер, во рамкитe oд 3-то кoлo oд глaвнaтa фaзa вo ЛШ. Ви ги претставуваме составите на […]
12/02/2017

(Видео) Како Борко Ристовски го реши Веспрем!

Синоќа шпанскиот гигант Барселона издвојува голема победа на гостувањето во Унгарија, против екипата на Веспрем со 25:22, во рамките од 10-то коло во Лигата на шампионите. […]
11/02/2017

Познат составот на Вардар за дуелот со ППД Загреб

Познати се составите на Вардар и ППД Загреб за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:45 часот. Вардар: Абутовиќ, Ангелов, Кањељас, Циндриќ, Чупиќ, Деревен, […]
11/02/2017

Вардар со победа над ППД Загреб, до првото место во групата!

Денес ракометарите на Вардар го пречекуваат хрватскиот шампион, ППД Загреб во рамките од 10-то коло од Лигата на шампионите. Благодарение на победите на Рајн Некар и […]
11/02/2017

Драгана Цвијиќ е нов член на ЖРК Вардар

ЖРК Вардар преку својата официјална веб страна соопшти дека Драгана Цвијиќ ќе го облече „црвено-црниот“ дрес, а договорот ќе стартува по крајот на актуелната натпреварувачка сезона. […]
08/02/2017

Металург го победи хрватскиот шампион ППД Загреб

По лошото гостување во Унгарија и високот пораз од Веспрем, вечерва македонскиот вицепрвак Металург го одигра првиот натпревар на домашен терен во рамките од СЕХА лигата […]