С.П

13/02/2017

(Видео) Алекс Душебаев во тимот на колото во ЛШ

Вардар во саботата се врати на првото место во својата група од Лигата на шампионите, откако убедливо славеше против хрватскиот шампион ППД Загреб со резултат 25:20. […]
13/02/2017

(Видео) Штербик во Топ 5 одбрани на колото во ЛШ

Вардар го победи ППД Загреб со 25-20 во рамките од 10то коло од групната фаза во Лигата на шампионите, прв по зимската пауза во ЛШ. Со […]
13/02/2017

(Видео) Циндриќ во Топ 5 погодоци на колото во ЛШ

Вардар одигра одлична партија викендов против хрватскиот шампион ППД Загреб, каде во СЦ „Јане Сандански“ го совлада со резултат 25:20. Значајна игра придонесе Лука Цинриќ, кој […]
13/02/2017

Пенезиќ по трет пат се најде меѓу трите ѕвезди на колото во ЛШ

Ракометарката на ЖРК Вардар, Андреа Пенезиќ со постигнати 10 погодоци (од кои 8 во првото полувреме) против Турингер, заслужено е избрана како една од трите ѕвезди […]
13/02/2017

(Видео) Алтхаус го има најдобриот погодок на колото во ЛШ

Ракометарките на ЖРК Вардар издвојуваа уште една победа и во третото коло од главната фаза во Лигата на шампионите, овој пат на гостувањето против Турингер со […]
12/02/2017

Убедлив триумф на Металург над Чеховски Медведи

Убедлива игра и триумф oд 31:24 за Металург во последното коло од ЛШ за оваа сезона. Целосно надигран рускиот првак Чеховски Медведи. Во 9-та сезона во […]