С.П

12/01/2017

Македонија со пресврт го победи Тунис!

Македонската репрезентација со победа против Тунис 34:30, го отвори СП во Франција! Во еден максимално неизвесен и тврд натпревар, македонските репрезентативци одиграа одличен натпревар и заслужено […]
12/01/2017

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Тунис?

Денеска нашата репрезентација против репрезентацијата на Тунис, ќе го отвори СП во Франција. Натпреварот започнува од 17:45 часот, со директен пренос на МРТ. Која е вашата […]
12/01/2017

Видеа на кои никој нема да остане рамнодушен

Иако очекувавме од IP14 да направат ново видео во пресрет на СП во Франција, за жал не го дочекавме тоа. Затоа ќе ве потсетиме со неколку […]
11/01/2017

Червар го скрати списокот, без Митревски, Пешевски и Арнаудовски!

Селекторот на нашата репрезентација, Лино Червар го скрати списокот на 16 ракометари кои што утре ќе играат против репрезентацијата на Тунис. Во составот нема место за […]
11/01/2017

Исланд без Арон Палмарсон на СП

Ракометната федерација на Исланд, на својот сајт објави дека најдобриот нивни ракометар Арон Палмарсон нема да настапи на СП во Франција. Палмарсон долго време се мачеше […]
11/01/2017

Денес започнува СП во ракомет, Франција ќе ја брани титулата!

Денеска започнува Светското првенство во Франција и ќе трае до 29-ти јануари, а титулата ќе ја брани домашната репрезентација која вечерва од 20:45 часот, ќе го […]