С.П

06/02/2017

(Видео) Лејно ја има најдобрата одбрана на колото во ЛШ

Голманката на ЖРК Вардар, Амандин Лејно одигра одличен натпревар против францускиот шампион Мец во саботната пресметка, во која ЖРК Вардар во еден тежок и неизвесен натпревар […]
06/02/2017

Вардар го обезбеди првото место во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар со синоќешната победа на гости против Горење со 29:31, го обезбедија првото место на табелата во регионалната СЕХА лига. Гостување на кое Вардар […]
05/02/2017

Вардар СЦЈС против Х65 Хорс во Челинџ купот

Ракометарките на Вардар СЦЈС денеска од 15:00 часот и гостуваат на шведската екипа, Х65 Хорс во рамките од првиот 1/8 финален натпревар во Челинџ купот. Во […]
05/02/2017

(Видео) Двојниот цепелин на Манасков и Лазаров е најубав гол на СП во Франција!

Една недела по завршувањето на Светското првенство во Франција, ИХФ ги избра 10-те најубави погодоци на мундијалот. Двојниот цепелин на Кире Лазаров и Дејан Манасков против […]
04/02/2017

Металург убедливо загуби од Веспрем

Ракометарите на Металург со убедлив пораз ја стартуваа новата година во регионалната СЕХА лига, од екипата на Веспрем со резултат 33:21. Металург имаше сила само да […]
04/02/2017

ЖРК Вардар со тешки маки го победи Мец

Ракометарките на ЖРК Вардар во еден тежок и неизвесен натпревар, издвојувaа победа со 23:21 против францускиот шампион Мец, во рамките од 2-то коло од главната фаза […]