С.П

12/01/2017

(Видео) „Бомбата“ на Кире Лазаров!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров одигра одличен натпревар против репрезентацијата на Тунис. Ладнокрвно погодуваше кога беше најпотребно, вистински лидер и мотиватор на македонските репрезентативци! Натпреварот […]
12/01/2017

Стојанче Стоилов: Одигравме со срце!

Македонија ја совлада репрезентацијата на Тунис со 34:30, во натпревар во кој нашите ракометари одиграа одлично и со пресврт се вратија. Покрај капитенот Лазаров, одлична игра […]
12/01/2017

Македонија со пресврт го победи Тунис!

Македонската репрезентација со победа против Тунис 34:30, го отвори СП во Франција! Во еден максимално неизвесен и тврд натпревар, македонските репрезентативци одиграа одличен натпревар и заслужено […]
12/01/2017

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Тунис?

Денеска нашата репрезентација против репрезентацијата на Тунис, ќе го отвори СП во Франција. Натпреварот започнува од 17:45 часот, со директен пренос на МРТ. Која е вашата […]
12/01/2017

Видеа на кои никој нема да остане рамнодушен

Иако очекувавме од IP14 да направат ново видео во пресрет на СП во Франција, за жал не го дочекавме тоа. Затоа ќе ве потсетиме со неколку […]
11/01/2017

Червар го скрати списокот, без Митревски, Пешевски и Арнаудовски!

Селекторот на нашата репрезентација, Лино Червар го скрати списокот на 16 ракометари кои што утре ќе играат против репрезентацијата на Тунис. Во составот нема место за […]