С.П

04/04/2017

Раул Гонзалес: Целта е да ја однесам Македонија на Олимпијада!

Новиот селектор на машката ракометна репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес во интервју за шпанските медиуми изјави дека основна цел во неговиот тригодишен договор со РФМ (кој […]
31/03/2017

Раул Гонзалес е новиот селектор на македонската репрезентација!

Шпанскиот стратег на македонскиот ракометен шампион РК Вардар, Раул Гонзалес е новиот селектор на македонската машка сениорска репрезентација. Едногласно комисијата на РМФ го изгласа како најповолен […]
24/03/2017

Вардар и ППД Загреб го отвораат Ф4 турнирот во Брест

Денеска на официјалниот сајт на регионалната СЕХА лига беа објавени термините и распоредот на натпревари за завршниот турнир во Брест, кој ќе се одржи од 7-ми […]
20/03/2017

Познати екипите кои ќе разигруваат за титулата!

Попладневно се одигра и последниот натпревар од претпоследното коло во ВИП Супер лигата, каде ракометарите на Еурофарм Работник издвојуваа победа на гости против екипата на Вардар […]
20/03/2017

Јуниорките се пласираа на ЕП 2017 во Словенија!

Женската јуниорска репрезентација на Македонија обезбеди пласман на ЕП 2017 во Словенија за ракометарки до 19 години. Во последниот решавачки натпревар од квалификациите што се играа […]
17/03/2017

Филип Талески во идеалниот тим за групите Ц и Д во ЛШ

Денеска ЕХФ го објави идеалниот тим за групите Ц и Д во Лигата на шампионите, каде македонскиот репрезентативец, Филип Талески и избран за најдобар лев бек. […]