С.П

24/01/2018

Раул промени: Гоце Ојлески ќе го замени Кире Лазаров

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров нема да биде во составот за денешниот натпревар против репрезентацијата на Данска, последен од главната фаза на ЕП во Хрватска. […]
23/01/2018

Шансата за добар пласман заврши, Македонија загуби од Чешка!

Во еден егал натпревар нашата репрезентација загуби минимално од репрезентацијата на Чешка со резултат 24:25. Пораз со кој нашата репрезентација ги загуби шансите за добар пласман […]
23/01/2018

Пешевски: Ќе го оставиме срцето на терен!

Вториот пикер во нашата репрезентација, Жарко Пешевски одлично ја искористи својата минутажа на сите натпревари и покажа одлична игра, која ветува дека во иднина ќе имаме […]
23/01/2018

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Чешка?

По убедливиот пораз од Шпанија, нашата репрезентација денес го продолжува својот настап на ЕП во Хрватска против репрезентацијата на Чешка. Натпреварот започнува од 20:30 часот, со […]
22/01/2018

(Видео) Митревски е најуспешниот голман на ЕП во Хрватска!

Синоќа македонската репрезентација го запиша првиот пораз на Европското првенство во Хрватска. Нашите ракометари одиграа еден лош натпревар, во кој беа надиграни од репрезентациjaта на Шпанија […]
20/01/2018

Кањељас: Раул изгради тимски дух во репрезентацијата!

Денешен противник на нашата репрезентација ќе биде репрезентацијата на Шпанија, предводена од искусниот Жорди Рибера. Репрезентација во која играат неколку вардарци, кои добро се познаваат со […]