С.П

25/04/2017

Раул Гонзалес: Треба да се влезе во натпреварот како да е 0-0!

На денешната прес конференција во СЦ „Јане Сандански“, тренерот на РК Вардар, Раул Гонзалес во пресрет на реванш натпреварот со Фленсбург во Скопје, предупреди дека двата […]
24/04/2017

(Видео) Штербик во идеалниот тим и во Топ 5 погодоци во ЛШ!

Еден од најзаслужните за големата победа на гостувањето во Германија, против екипата на Фленсбург беше голманот на Вардар, Арпад Штербик! Штербик блескаше на голот и сосема […]
24/04/2017

(Видео) Дибиров со најдобар погодок викендов во ЛШ!

Ракометарите на Вардар издвојуваа голема победа на гостувањето во Германија, против екипата на Фленсбург со резултат 24:26. Победа со која се на чекор до пласман на […]
22/04/2017

Фленсбург на колена, вардарци се поблиску до Келн!

„Црвено-црните“ се враќаат со голема победа од Германија, каде со една одлична игра успеаја да слават над екипата на Фленсбург со резултат 24:26. Минимална победа, но […]
22/04/2017

Врањеш: Се надевам историјата ќе се повтори!

Ракометарите на Вардар се на чекор до голем успех, но пред себе го имаат незгодниот германски тим на Фленсбург. Кој во 2014-та година го елиминираше Вардар […]
22/04/2017

Познат составот на Вардар за дуелот со Фленсбург

Познати се составите на Вардар и Фленсбург за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:30 часот. Вардар: Абутовиќ, Борозан, Кањељас, Циндриќ, Чупиќ, Деревен, Дибиров, […]