С.П

15/01/2017

(Видео) Двата гола на Благојче Трајковски!

Македонскиот голман Благојче Трајковски одигра добра партија на вчерашниот натпревар против Ангола, но истотака ќе остане запамтен по двата постигнати гола во финишот од мечот. Трајковски […]
14/01/2017

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Ангола?

Денеска нашата репрезентација против репрезентацијата на Ангола, го продолжува својот настап на СП во Франција. Натпреварот започнува од 20:45 часот, со директен пренос на МРТ. Која […]
13/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 3: Распоред на натпревари

На СП во Франција денес се играат натпревари од првото коло во групите Ц и Д, плус натпревар од второто коло од групата А. Распоред на […]
12/01/2017

Кире Лазаров: Не сум задоволен, можеме подобро!

Македонија ја совлада репрезентацијата на Тунис со 34:30, во натпревар во кој нашите ракометари одиграа одлично и со пресврт се вратија. Капитенот на македонската репрезентација, Кире […]
12/01/2017

Лино Червар: Ракометарите се хероите, капата долу за нив!

Лино Червар дебитираше со победа на светските шампионати како селектор на Македонија, па хрватскиот стратег со право беше презадоволен на прес-конференцијата по мечот со Тунис. „Ракометарите […]
12/01/2017

Миркуловски: За мене ова е една навистина слатка победа!

Македонската репрезентација со победа над Тунис (34:30) го започна Светското првенство во Франција. Во еден крајно неизвесен натпревар, со пресврт нашите репрезентативци дојдоа до двата посакувани […]