С.П

06/06/2017

Раул Гонзалес со убав гест ги поздрави сите присутни на плоштадот „Македонија“

На денешниот пречек на ракометарите на Вардар на плоштадот „Македонија“, свој говор имаше човекот кој може слободно да кажеме дека е најзаслужниот за овој голем успех […]
05/06/2017

Детали за пречекот на ракометарите на Европскиот шампион РК Вардар!

Ракометарите на Вардар се очекува да слетаат на аеродромот „Александар Велики” утре во 11:15 часот. Оттаму, тие ќе се упатат кон влезот на Скопје и ќе […]
04/06/2017

(Видео) Голот на Чупиќ, вреден злато!

Уживајте во победничкиот гол на Чупиќ, вреден злато!
04/06/2017

Вардар е нов Европски шампион, радувајте се!

Вардар е новиот Европски првак во лигата на шампиони! Ракометарите на Вардар одиграа уште еден феноменален натпревар, во кој го совладаа големиот ПСЖ со резултат 24:23. […]
03/06/2017

(Видео) Бомбата на Цинриќ, која ќе биде запамeтена засекогаш!

Хрватскиот репрезентативец Лука Циндриќ со својот погодок во последните секунди од натпреварот, донесе голема радост кај сите љубители на македонскиот ракомет. Гол за голема победа над […]
03/06/2017

Познат составот на Вардар за дуелот со Барселона

Познати се составите на Вардар и Барселона за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 18:00 часот. Вардар: Арпад Штербик, Страхиња Милоќ, Стојанче Стоилов, Рожерио […]