С.П

19/04/2017

Гонзалес: Мора да се фокусираме и обидеме да победиме во сабота!

Ракометарите на Вардар утре заминуваат за Германија каде во сабота го играат првиот натпревар од 1/4 финалето во Лигата на шампионите против екипата на Флензбург, каде […]
19/04/2017

Стојанче Стоилов: Си должиме Ф4 на себе и навивачите!

Македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов на денешната прес конференција пред саботното гостување во Германија против Флензбург, во рамките од првиот 1/4 финален натпревар од Лигата на шампионите, […]
18/04/2017

ЖРК Вардар против европскиот шампион ЧСМ Бурурешт во 1/2 финалето во ЛШ!

Ракометарките на ЖРК Вардар на денешната ждрепка во Будумпешта го добија европскиот шампион ЧСМ Букурешт во 1/2 финалето на Ф4 турнирот во Будумпешта. Екипа која минатата […]
04/04/2017

Познати се термините за 1/4 финалниот дуел меѓу Вардар и Фленсбург

ЕХФ попландево ги објави термините за одигрување на 1/4 финалните натпревари во Лигата на шампионите! Ракометарите на РК Вардар најпрво ќе гостуваат во Фленсбург на 22-ти […]
04/04/2017

Раул Гонзалес: Целта е да ја однесам Македонија на Олимпијада!

Новиот селектор на машката ракометна репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес во интервју за шпанските медиуми изјави дека основна цел во неговиот тригодишен договор со РФМ (кој […]
31/03/2017

Раул Гонзалес е новиот селектор на македонската репрезентација!

Шпанскиот стратег на македонскиот ракометен шампион РК Вардар, Раул Гонзалес е новиот селектор на македонската машка сениорска репрезентација. Едногласно комисијата на РМФ го изгласа како најповолен […]