С.П

02/12/2016
seniorska_reprezentacija

Македонија против Фарски Острови ги отвара квалификациите за СП 2017

Вечерва женската ракометна репрезентација на Македонија ги отвара квалификациите за Светското првенство 2017 во Германија, против репрезентацијата на Фарски Острови. Натпревар во кој младите талентирани ракометарки […]
29/11/2016
pelister-rk

РК Пелистер на денешниот ждреб, го доби Спортинг Лисабон!

Ракометарите на РК Пелистер ја добија португалската екипа, Спортинг Лисабон при ждребот за следната фаза во Челинџ Купот. Екипа која важи за една од најсилните екипи, […]
29/11/2016
taleski-rajn-nekar-leven

Филип Талески во Рајн Некар Левен од 2018 година

Македонскиот репрезентативец и играч на РК Металург, Филип Талески потпиша три годишен договор со актуелниот германски шампион Рајн Некар Левен, со важност од 2018 година. Раководството […]
27/11/2016
taleski-metalurg-tatran

Познат составот на Металург за дуелот со Татран Прешов

Во пресрет на денешниот натпревар на Металург од 8-то коло во ЛШ, против екипата на Татран Прешов, познат е составот на нашиот вицешампион. Составите на двете […]
27/11/2016
metalurg_timeout

Металург по победа над Татран Прешов

Ракометарите на Металург вечерва се пред голем предизвик, да издвојуваат победа над Татран Прешов во рамките од 8-то коло во Лигата на шампионите. Победа која ќе […]
26/11/2016
pelister-rk-radost

РК Пелистер се пласира во следната фаза од Челинџ купот

Ракометарите на РК Пелистер се пласираа во следната фаза од Челинџ купот, елиминирајќи го босанскиот преставник Вогошча. Откако минатата недела загубија во Битола со 21:23, повеќето […]