С.П

12/12/2016
makedonija_rakomet

Топ 10 стрелци во ВИП Супер лигата

Со натпреварите изминатиот викенд, заврши првиот дел од сезоната 2016/17 во ВИП Супер лигата. По одиграни 14 кола, екипата на РК Пелистер се есенски првак на […]
12/12/2016
lino-cervar

Червар ги објави поширокиот список на ракометари за СП во Франција

Селеторот на македонската ракометна репрезентација, Лино Червар го објави поширокиот список на ракометари за СП во Франција во јануари 2017 година. За некој можеби е изненадување, […]
06/12/2016
rk-vardar-kaneljas

Вардар и понатаму без пораз, одигра реми со Веспрем!

Ракометарите на Вардар остануваат и понатаму непоразени во СЕХА лигата, откако вечерва во натпревар со драматичен крај, одиграа реми на гости против екипата на Веспрем, 28:28. […]
06/12/2016
rk-vardar-kaneljas

Вардар му гостува на Веспрем

Вечерва од 18:00 часот, ракометарите на Вардар му гостуваат на Веспрем, во рамките од СЕХА лигата. Натпревар во кој унгарската екипа ќе сака да се одмазди […]
05/12/2016
elena_georgievska

(Видео) Голот на Ѓорѓиевска, вреден бараж за СП 2017 во Германија!

Македонската женска репрезентација направи чудо на вчерашниот натпревар против фаворизираниот Исланд, во рамките од последниот натпревар од квалификациската група за бараж натпревар за СП 2017 во […]
05/12/2016
kire_lazarov_barcelona

Лазаров и Милиќ во идеалниот тим на колото во ЛШ

Македонскиот репрезентативец, Кире Лазаров и вардаровиот голман, Страхиња Милиќ се најдоа во идеалниот тима на 9-то коло во Лигата на шампионите. Откако двајцата одиграа одлични натпревари, […]