С.П

18/12/2016
taleski-metalurg-tatran

Металург со победа ја заокружи 2016 година

Ракометарите на Металург ја забележаа првата победа на гостински терен, над екипата на Татран Прешов со 27:33 во рамките од последниот натпревар годинава во СЕХА лигата. […]
17/12/2016
rk-vardar-kaneljas

Вардар со победа над Мешков Брест ја заокружи 2016 година

Ракометарите на Вардар со победа ја завршуваат 2016 година, откако вечерва на гостувањето кај Мешков Брест во Белорусија, славеа со 30:35 во рамките од СЕХА лигата. […]
17/12/2016
seniorska_reprezentacija

Ракометарките против Шведска за пласман на СП во Германија

На денешната ждрепка за баражот за Светското првенство во Германија следната година, македонската женска ракометна репрезентација за противник ја доби репрезентацијата на Шведска. Домаќин на првиот […]
16/12/2016
lino-cervar

Лино Червар повика 24 ракометари на подготовките во Маврово

Селекторот на Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија, Лино Червар повика 24 ракометари за припремите и подготовките на репрезентација за настап на СП 2017, што ќе […]
15/12/2016
taleski-metalurg-tatran

Металург му гостува на Целје

Ракометарите на РК Металург вечерва му гостуваат на словенечкиот тим на Целје во рамките на СЕХА лигата, каде ќе се обидат да одиграат еден натпревар против […]
13/12/2016
filip-mirkulovski-macedonia

Миркуловски го потврди неговото враќање во репрезентацијата

Откако тренерот на македонската машка репрезентација, Лино Червар го објави поширокиот список на ракометари за престојното СП во Франција, на кој го имаше Филил Миркуловски, денеска […]