С.П

09/06/2018

Гонзалес: Моето срце секогаш ќе биде со Вардар, со Македонија! (Видео)

Тренерот на РК Вардар, Раул Гонзалес за неколку дена си заминува од Македонија. Повеќе нема да го гледаме на клупата на „црвено-црните“, каде сите љубители на […]
08/06/2018

Георгиевски: Очекувам неизвесен и тежок двомеч со Романија

Македонската машка репрезентација во недела од 20:30 часот ја пречекува селекцијата на Романија во првиот дуел од баражот за Светското првенство во Данска и во Германија. […]
07/06/2018

Вања Илиќ потпиша за Ла Риоха

Македонскиот ракометен вицешампион Металург остана без еден од најдобрите поединци минатата сезона, откако вчера Вања Илиќ потпиша договор со Натурхаус Ла Риоха. Неколку недели Илиќ преговараше […]
07/06/2018

Златко Даскалоски: Романија никако не смееме да ја потцениме

Македонската машка репрезентација во недела од 20:30 часот ја пречекува селекцијата на Романија во првиот дуел од баражот за Светското првенство во Данска и во Германија. […]
05/06/2018

ЖРК Вардар нема да игра во Лигата на шампионите!

Македонија во следната сезона ќе биде без учесник во ракометната Лига на шампионите во женска конкуренција, откако ЖРК Вардар како актуелен македонски шампион не пријави екипа […]
05/06/2018

Лазаров: Мора да бидеме сериозни, играме за СП кое носи на ОИ!

Македонската сениорска репрезентација во недела ќе го играат првиот натпревар од бараж дуелот со репрезентацијата на Романија, з апласман на СП 2019 во Данска и Германија. […]