С.П

04/03/2017

Вардар на тешко гостување кај Мешков Брест

Денес, ракометарите на Вардар имаат тешко гостување кај незгодниот тим на Мешков Брест во рамките од пред последното коло во Лигата на шампионите. Натпревар во кој […]
02/03/2017

(Видео) Кузмановски и Дибиров во идеалниот тим на месецот во СЕХА лигата

Капитенот на Металург, Филип Кузмановски и крилото на Вардар, Тимур Дибиров се најдоа во изборот на идеалниот тим во минатиот месец од регионалната СЕХА лига. Откако […]
28/02/2017

Металург му гостува на Извиѓач во СЕХА лигата

Ракометарите на РК Металург попладнево гостуваат кај последно пласираната екипа на табелата во регионалната СЕХА лига, Извиѓач. Предпоследен натпревар за „плаво-белите“, во кој ќе пробаат да […]
27/02/2017

(Видео) Алекс Душебаев во идеалниот тим на колото во ЛШ

Македонскиот шампион се врати на првата позиција во групата Б, откако во саботата славеше победа нд Целје со 35:30 во рамките од 12-то коло во Лигата […]
27/02/2017

(Видео) Лејно повторно со најдобра одбрана на колото во ЛШ

Ракометарките на ЖРК Вардар имаа можност уште вчера да го запечатат првото место во својата група, но екипата на Будуќност тоа го спречи нанесувајќи им го […]
26/02/2017

ЖРК Вардар ја пречекува екипата на Будуќност

Денеска ракометарките на ЖРК Вардар ја пречекуваат екипата на Будуќност во рамките од 4-то коло од главната фаза во Лигата на шампионите. Поранешниот европски првак дојде […]