С.П

08/10/2014

Македонија има квалитет за победа на престојните претквалификации

Македонската женска ракометна репрезентација утре ќе ги започне претквалификациите за пласман на СП 2015 во Данска, против репрезентацијата на Италија. Мечот се игра во рамките на […]
08/10/2014

Ракометен викенд за разрешување на дилемите

Престoјниoв викенд нa прoгрaмaтa е третoтo кoлo вo рaкoметнaтa лигa нa шaмпиoни. Кoлo, исклучителнo вaжнo зa двете мaкедoнски екипи, нo истoвременo кoлo кoе ќе рaзреши две […]
07/10/2014

Мајнов непогрешлив во изведување на седмерци

Лазо Мајнов одигра извонреден натпревар за Одорхеи, постигнувајќи 10 погодоци против романскиот ракометен вицешампион Штинца од Бакау, од кои 7 погодоци од седмерец. Погодоци со кои […]
07/10/2014

Никола Стојчевски втор стрелец со 5 погодоци

Поранешниот македонскиот репрезентативец Никола Стојчевски со својот Редберглидс на гостувањето во Солна, ремизираа 23:23 со Рикох во ракометното првенство на Шведска. Стојчевски постигна 5 погодоци и […]
06/10/2014

Интересно трето коло во машката Супер ВИП лига

Интересното трето коло во машката Супер ВИП лига, ќе го започнеме со првата победа за екипата на Прилеп оваа сезона. Екипата на Прилеп ја оствари првата […]
06/10/2014

Елена Ѓоргиевска одлична во дресот на Баја Маре

Нашата интернационалка од македонската ракометна репрезентација, Елена Ѓоргиевска, одигра одлична партија во дресот на Баја Маре во дербито од женското романско првенство. Нејзината екипа го совлада […]