С.П

15/10/2014

Младен Ракчевиќ: Го живеам својот сон

Младен Ракчевиќ (32), сегашен ракометар на Костанца, многу добро познат на македонската јавност и љубителите на ракометот. Деновиве дојде во своето омилено Скопје, па ние успеавме […]
14/10/2014

Навивачите на Металург заслужија повеќе

„Вугринец е повреден“… „Вургинец ќе патува со екипата во Загреб“… „Ренато пред трансфер во Вардар“… „Вугринец подготвен за дуелот со Кил“… Премногу (дез)информации од таборот на […]
14/10/2014

Утре почнува продажбата на поединечните влезници за натпреварот Металург – Кил

Металург на нивниот официјален сајт информираат дека утре, со почеток во 12 часот, почнува продажбата на поединечните влезници за натпреварот Металург – Кил. Влезниците ќе се […]
14/10/2014

Татјана Хмирова ќе мора на операција за десното рамо

Руската интернационалка во ЖРК Вардар, Татјана Хмирова утре заминува на операција на десното рамо, проблем што подолго време ја мачи. Хируршката интервенција ќе биде извршена во […]
14/10/2014

Без изненадувања во четвртото коло во машката Супер ВИП лига

Без изненадувања во четвртото коло на македонската Суперлига, ракометарите на Зомимак-М на гостувањето против новиот суперлигаш Работнички забележаа нова победа, четврта по ред во регуларниот дел, […]
12/10/2014

Вардар ја покажа својата моќ

Спектакуларен! Ако треба да се одбере еден збор за ракометот што го прикажа Вардар во мечот од третото коло, тогаш веројатно тој е најсоодветен. Спектакуларен! Конечниот […]