С.П

17/10/2014

Бајрамоска со 8 погодоци го торпедираше Хипо

Мирјета Бајрамоска со 8 погодоци го торпедираше Хипо на домашен терен, со што нејзината екипа Крим дојде до првите два бода во групата А во Лигата […]
17/10/2014

Елена Ѓорѓиевска со 3 погодоци ја отвори новата сезона во ЛШ

Елена Ѓорѓиевска попладнево со својата екипа, романската Баја Маре, официјално ја започна новата сезона во ракометната Лига на шампиони во женска конкуренција. На домашен терен го […]
17/10/2014

Ристо Магдинчев разрешен од селекторската функција

По неуспехот во квалификациите за ЕП 2014 во групата со Русија и Германија, и последните два пораза во претквалификациите за бараж за СП 2015 од репрезентацијта […]
17/10/2014

ЖРК Вардар започнува нова ракометна приказна

Ракометарките на ЖРК Вардар во недела ќе ја почнат новата сезона во Лигата на шанпионите, против еден од најголемите ривали, воедно и еден од кандидатите за […]
17/10/2014

Последна шанса на Металург за да го фати возот за топ 16

Возот за топ 16 во Лигата на шампиони уште од пред две кола тргна, но ракометарите на Металург на два пати не успеаа да го фатат […]
15/10/2014

Младен Ракчевиќ: Го живеам својот сон

Младен Ракчевиќ (32), сегашен ракометар на Костанца, многу добро познат на македонската јавност и љубителите на ракометот. Деновиве дојде во своето омилено Скопје, па ние успеавме […]