С.П

20/10/2014

5-то коло во ВИП Супер машката лига

Продолжува сто-процентниот учинок на екипата на Зомимак-М, и по 5-то коло во македонската Суперлига. Во 5-то коло, ракометарите на Зомимак-М забележаа победа над Прилеп 2010 со […]
20/10/2014

Продолжува серијата без пораз на Вардар

Монпеље 34-34 Вардар. Ракометарите на македонскиот претставник, во неизвесен и возбудлив натпревар, успеаа да останат непоразени, и со исклучително значаен бод да се вратат од тешкото […]
19/10/2014

Андреа Лекиќ: Одбраната е клуч на секој натпревар

Вечерва во Подгорица, ракометарките на ЖРК Вардар против Будуќност ќе го одиграат првиот натпревар во новата сезона од Лигата на шампионки. Во пресрет на натпреварот еве […]
19/10/2014

Лино Червар: Не надиграа целосно

Тренерот на плаво-белите Лино Червар нагласи дека победата на германскиот тим е сосема заслужена, – „Не надиграа целосно. Тешко ми е да зборувам по едно вакво […]
19/10/2014

Ванчо Димовски: Пауза која мора да ја искористиме за поправање на грешките

После вчерашниот убедлив пораз на Металург од германскиот шампион Кил со 42:27, најдобриот ракометар во македонскиот состав на синоќешниот натпревар Ванчо Димовски апелира да се искористи […]
18/10/2014

Вардар кај најтрофејниот ракометен клуб во Франција

Во рамките од четвртото коло од Лигата на шампиони, ракометарите на Вардар во недела ќе гостуваат кај најтрофејниот ракометен клуб во Франција, Монпелје. Екипа која после […]