С.П

28/09/2014

Металург вечерва на мегдан со гигантот ПСЖ

Мaкедoнскиoт шaмпиoн Метaлург, денес вo 19.00 чaсoт, ќе јa зaпoчне oвoгoдинешнaтa oдисејa вo Лигaтa нa шaмпиoните. А нa пoчетoкoт, фрaнцускиoт гигaнт, екипaтa сo нaјгoлем буџет, ПСЖ. […]
27/09/2014

Вардар против Целје ја отвара новата сезона

Екипата на РК Вардар, вечерва во 20:30 часот го започнува овогодинешниот настап во Лигата на шампиони. Сезона во која Вардар има пред себе една исклучително висока […]
27/09/2014

Почнува ракометното лудило

Со мечот помеѓу Кадетен Шафхаузен и Киелце, утре почнува новата сезона на Лигата на Шампиони во машка конкуренција. Сезона, која се очекува да биде најизедначена и […]