С.П

01/10/2014

Да ги исфрлиме сељачизмот и парите од ракометот

Ракометното дерби ‘Вардар vs Металург’ гледано низ мојте очи … Добивме Македонското дерби да биде дерби и во Европа, нешто на кое сите се израдувавме и […]
01/10/2014

ДЕРБИ? СПЕКТАКЛ?… хмммм

Морам да кажам… затоа што ниту еден медиум нема да напише… Пред вратите бевме повеќе од еден час порано. Кога ја видов организаторската инка каде публиката […]
01/10/2014

Ти си Вардар наша најголема радост

Поминаа неколку дена. Емоциите спласнаа. Се оладија главите. Болката не престанува. Страста за Вардар не умира! 26ти Април ќе остане запаметен како историски ден за Вардар […]
01/10/2014

Запознајте ја младата голманка Сара Петковска

МакРакомет ве запознава со младата голманка Сара Петковска, ракометарка која настапуваше за ЖРК Металург и која моментално настапува во Турција, за клубот Анадолу Универзитет. Ракометарка која […]
01/10/2014

Зорица Десподовска: Скандинавската публика е најсмешната што ја имам видено до сега

Нашата репрезентативка Зорица Десподовска која оваа година ги напушти редовите на ЖРК Металург и замина да игра во Шведска, за прволигашот Луги. МакРакомет разговараше со Десподовска […]
01/10/2014

Елена Ѓеоргиевска: Атмосферата во репрезентацијата е одлична

МакРакомет разговараше со капитенот на македонската женскарепрезентација Робертина Мечевска за престојните квалификациите што ни следат за ЕП во Унгарија и Хрватска, како и за нејзиниот приватен […]