С.П

04/10/2014

Македонија на прв контролен двобој со Израел

Македонската сениорска репрезентација на 22 декември ќе го има првиот контролен натпревар, за престојното светско првенство, кое ќе се одржи во Катар од 15 јануари до […]
04/10/2014

Металург по прва победа во Белорусија

Денес во Брест, Белорусија со почеток од 17 часот по македонско време, се игра натпреварот од второто коло од Лигата на шампионите помеѓу домаќинот Мешков Брест […]
03/10/2014

Вардарки пресилни за младите ракометарки на Металург

Младите ракометарки на ЖРК Металург, денес со очекуван пораз од македонскиот шампион ЖРК Вардар. Натпревар кој уште во првите десетина минути беше се решено,откако ракометарките на […]
03/10/2014

Вардар на премиерен меч во СЦ „Јане Сандаски“ против Чеховски Медведи

Утре, Вардар ќе ја има овогодинешната премиера пред своите навивачи во Лигата на Шампионите. На премиерниот меч во новата сала Јане Сандански, Вардар ќе го дочека […]
03/10/2014

Борко Ристовски солиден, но поразен

Македонскиот репрезентативен голман Борко Ристовски и неговиот Кретеј се поразени на гостувањето кај шампионот Данкерк во рамките на 4-тото коло од француското првенство и ја зголемија […]
03/10/2014

Никола Стојчевски со својот Редберглидс ја прекинаа црната серија

Македонскиот репрезентативец Никола Стојчевски со својот Редберглидс ја прекинаа црната серија порази на стартот на шведската Елитсериен и славеше на домашен терен над екипата на Гуиф […]