С.П

09/10/2014

Десподовска: Ќе го оставиме срцето на терен

Во пресрет на денешниот натпревар на македонската женска репрезентација со репрезентацијата на Италија, во претквалификациите за СП 2015 во Данска, нашиот лев бек Зорица Десподовска, од […]
09/10/2014

Драгица Митрова: Не размислуваме за ништо друго, освен за победа

Во пресрет на денешниот натпревар на македонската женска репрезентација со репрезентацијата на Италија, во претквалификациите за СП 2015 во Данска, нашето лево крило Драгица Митрова со […]
08/10/2014

Македонија има квалитет за победа на престојните претквалификации

Македонската женска ракометна репрезентација утре ќе ги започне претквалификациите за пласман на СП 2015 во Данска, против репрезентацијата на Италија. Мечот се игра во рамките на […]
08/10/2014

Ракометен викенд за разрешување на дилемите

Престoјниoв викенд нa прoгрaмaтa е третoтo кoлo вo рaкoметнaтa лигa нa шaмпиoни. Кoлo, исклучителнo вaжнo зa двете мaкедoнски екипи, нo истoвременo кoлo кoе ќе рaзреши две […]
07/10/2014

Мајнов непогрешлив во изведување на седмерци

Лазо Мајнов одигра извонреден натпревар за Одорхеи, постигнувајќи 10 погодоци против романскиот ракометен вицешампион Штинца од Бакау, од кои 7 погодоци од седмерец. Погодоци со кои […]
07/10/2014

Никола Стојчевски втор стрелец со 5 погодоци

Поранешниот македонскиот репрезентативец Никола Стојчевски со својот Редберглидс на гостувањето во Солна, ремизираа 23:23 со Рикох во ракометното првенство на Шведска. Стојчевски постигна 5 погодоци и […]