С.П

20/11/2014

СЕХА го казни Металург затоа што не отпатува на натпреварот во Загреб

Македонскиот првак Металург службено го загуби натпреварот со ППД Загреб од СЕХА-лигата, добива дополнителна казна од минус бод, ќе мора да плати 2.000 евра и уште […]
19/11/2014

РФМ го објави списокот на ракометарки за двомечот со Исланд, а селектор сеуште не е избран …

Ракометната Федерација на Македонија го објави списокот на ракометарки што се повикани за подготовките за двомечот со репрезентацијата на Исланд од квалификациите за СП 2015 година. […]
19/11/2014

Денес почнува продажбата на поединечните влезници за натпреварот Металург – Натурхаус

Денес почнува продажбата на поединечните влезници за натпреварот Металург – Натурхаус, кој ќе се одигра во сабота (22 Ноември). За овој натпревар цените на влезниците почнуваат […]
19/11/2014

Викенд на спортот, патоказ за иднината

Македонската спортска јавност остава уште еден викенд зад себе кој беше исполнет со настапи на наши клубови во Европската Лига на Шампиони, а надополнет и со […]
18/11/2014

Филип Ивановски: Среќен сум што сум дел од проектот на Пепи Манасков

Од него се очекува во наредните години да го замени Борко Ристески и да ја продолжи низата на одлични македонски голмани. Македонската спортска јавност го запозна […]
17/11/2014

Симона Стојановска: Голема чест е да се игра за клуб како што е ЖРК Вардар

Симона Стојановска е една од најмладите македонски ракометарки, која е дел од македонскиот шампион ЖРК Вардар. Средниот бек на ЖРК Вардар, кој своето деби во ЛШ […]