С.П

15/11/2014

Душебаев: Со полна сила во сите шеесет минути

Во пресрет на натпреварот, нашиот десен бек зборуваше за квалитетот на Веспрем, како и за играта на Вардар. “Ќе биде тежок натпревар бидејќи Веспрем е еден […]
15/11/2014

Ортега: Подготвени сме за Вардар

Во пресрет на вечерашното дерби, на двете непоразени екипи во ЛШ, тренерот на Веспрем, Антонио Карлос Ортега со изјава за натреварот, како и за атмосферата во […]
15/11/2014

Момир Илиќ: Не очекува тежок натпревар

Еден од клучните играчи во унгарскиот состав Момир Илиќ очекува извонреден натпревар и жестока битка за бодовите, еве што изјави во пресрет на натпреварот: “Од самиот […]
15/11/2014

Штербик: Одиме на победа

Голманот на РК Вардар Арпад Штербик, кој што оваа сезона брани во фантастична форма, најави дека „Вардарци“ одат на победа и само на победа во дуелот […]
15/11/2014

Лацковиќ: Ветуваме жестока борба и одиме на победа

По скоро едномесечна пауза продолжуваат возбудувањата во машкиот дел од Лигата на шампионите. На стартот од вториот дел на сезоната во елитното натпреварување Вардар ќе се […]
15/11/2014

Гонзалес: Ако сакате да победите натпревар во ЛШ, мора да одиграте добро одбрана

Вечерва во Скопје гостува Веспрем, лидерот на табелата во Ц групата во арената Јане Сандански ќе се соочи со Вардар. Двата тима се уште немаат пораз […]