С.П

30/11/2014

Можно ли е чудо во Париз?

Мaкедoнскaтa јaвнoст се нaвикнa нa спoртски чудa oд свoите миленици – рaкoметaрите. И зaтoa, вo пресрет нa денешниoт натпревар сo екипaтa нa ПСЖ, кaј нaвивaчите нa […]
29/11/2014

Силен Вардар за победа над Целје

Тешка, но целосно заслужена победа за Вардар во мечот од 7-то коло од Лигата на шампионите. Конечни 34-32 за триумф над словенечки Целје и уште еден […]
29/11/2014

Пелистер победи, но сепак недоволно за чудо

Младите ракометари на Пелистер покажаа дека имаат квалитет, вечерва ја победија чешката екипа, Дукла, со 24:18. Но сепак не беше доволно за да ги продолжат натпреварите […]
29/11/2014

Дрогишки: Ја научивме лекцијата од Прага

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Стефан Дрогришки, во пресрет на денешниот натпревар од 3-то коло во Челинџ-купот на ЕХФ, против екипата на Дукла од Прага, еве што […]
29/11/2014

Денес Пелистер игра за историја

Ракометарите на Пелистер денеска од 18:00 часот, во спортската сала „Младост“ во Битола, ќе го играат возвратниот натпревар од 3-то коло во Челинџ-купот на ЕХФ, против […]
29/11/2014

Брумен: Целје игра одлично во последно време, но не можат да не изненадат

Признавајќи дека Целје моментално е во подобра форма од Вардар, Словенецот Матјаж Брумен го даде најдобриот можен опис на ситуацијата во клубот. „Целје мора да се […]