С.П

08/11/2014

Време е ЖРК Вардар да блесне во вистинско светло

Во 4-то коло од натпреварите од Лигата на Шампионите, ракометарките на Вардар ќе се сретнат со екипата на Подравка. Мечот доаѓа само 7 дена откако овие […]
08/11/2014

СЕХА: Брест Мешков – Вардар, последна контрола пред ЛШ

Денес, сабота, екипата на Вардар го игра заостанатиот меч од 4-то коло во СЕХА лигата, против екипата на Брест Мешков. Мечот доаѓа во вистинско време и […]
07/11/2014

ЖРК Вардар: Со секоj уплатен тикет во BetCity кладилниците добивате две влезници за натпреварот ЖРК Вардар – Подравка

На официјалниот Facebook профил, клубот се огласи во врска со акцијата за билетите против мечот со Подравка во недела. Клубот објави дека со секое уплатено ливче […]
06/11/2014

Минчо Јорданов: Металург ќе продолжи да работи и да ја гради иднината на македонскиот ракомет

Минчо Јорданов, сопственикот на ракометниот клуб Металург во интервју за телевизијата Канал 5 се огласи во врска со настаната ситуација и проблемите во кои се најде […]
06/11/2014

Започна продажбата на билети за натпреварот ЖРК Вардар – Подравка

Сите заинтересирани кои сакаат да го проследат натпреварот од второто коло во група „Б” од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу ЖРК Вардар и Подравка, на 9 […]
06/11/2014

Ѓоргиевска одлична во екипата на Баја Маре

Уште една одлична партија на нашата репрезентативка Елена Ѓеоргиевска, овојпат во романското првенство. Ѓоргиевска постигна четири погодоци, со што нејзината екипа Баја Маре на гости ја […]