С.П

06/12/2014

Ракометарките денес ги затвораат лошите квалификации

Денес нашата женска репрезентација од 17:45 часот го игра последниот натпревар од претквалификациите за бараж за СП 2015 во Данска, против добро познатиот наш противник, репрезентацијата […]
06/12/2014

Манасков: Ќе играме за себе и за публиката

Во пресрет на денешниот натпревар на плаво-белите, Дејан Манасков ветува добра игра. Овој натпревар ќе биде многу тежок, бидејќи и за двете екипи е од големо […]
06/12/2014

Прибак: Одиме на победа

Ракометарите на Вардар денеска од 17:00 часот против Чеховски Медведи ќе го одиграат последниот натпревар во овој дел од сезоната во Лигата на шампионите. Во пресрет […]
06/12/2014

Миркуловски: Со победа да се простиме од нашата публика

Ракометниот шампион на Македонија, Металург денес од 19:00 часот го игра последниот натпреварот за календарската година во Лигата на шампионите против Мешков Брест на домашен терен […]
05/12/2014

Металург по нови два бода

Со мечот Металург – Брест Мешков се затвара полусезоната во Лигата на шампионите. И некако плановите пред почетокот на сезоната говореа, дека токму со овој меч […]
05/12/2014

Вардар во лов на руски мечки

На три кола пред крајот од групната фаза во Лигата на шампионите, Вардар е на позиција која ја посакуваше пред стартот на натпреварите – едно од […]