С.П

10/12/2014

Абутовиќ: Од Металург си заминаа неколку играчи, но остана костурот на екипата

Специјалистот за одбрана Илија Абутовиќ, за вечерашното македонско дерби Металург – Вардар, потенцира дека немаат некоја особена предност пред плаво-белите. Бидејќи колку и да заминале ракометари, […]
10/12/2014

Прибак: Дерби дуелите со Металург секогаш се неизвесни

Во пресрет на вечерашното дерби помеѓу двата најголеми клуба во Македонија, Металург – Вардар, средниот бек на Вардар Немања Прибак очекува нов интересен меч, на кој […]
10/12/2014

Дерби си е дерби

На големите дерби дуели ширум светот, во сите спортови, ретко кога решава само квалитетот… Барселона – Реал Мадрид, Баерн – Борусија, Партизан – Црвена Ѕвезда, Панатенаинкос […]
09/12/2014

Никола Костески: Секојдневни тренинзи, тоа е патот до успехот

Ракометниот клуб Струга секогаш бил расадник на квалитетни ракометари. Голем дел од репрезентативците на Македонија во минативе 20 години или потекнуваат или пак се афирмирале токму […]
08/12/2014

Избор на мак-ракометар и мак-ракометарка на годината

Како што завршува ракометната 2014 година, тимот на МакРакомет реши да направи селекција на нашите најдобри ракометари и ракометарки кои играат во странство и Македонија, со […]
08/12/2014

Манасков во идеалниот тим и во Топ 5 најдобри голови

Нашиот репрезентативец Дејан Манасков во саботата ја одигра својата најдобра партија оваа сезона на натпреварот против Мешков Брест, каде со своите 8 погодоци, сосема заслужено се […]